Všetci pacienti trpiaci na migrénu dobre vedia, že zvládať toto ochorenie nie je jednoduché a treba naozaj úzko spolupracovať s ošetrujúcim lekárom. Preto sú preňho veľmi dôležité aj informácie o tom, ako často trpíte migrenóznymi stavmi. Môžete si ich zaznamenávať jednak ručne pomocou záznamového diára – podľa potreby štvrťročného alebo ročného.

Kvartálny diár pacienta na stiahnutie

Celoročný diár pacienta na stiahnutie

Do diára si budete zapisovať všetky potrebné údaje, ktoré treba zaznamenávať, napr. typ bolesti, lieky vrátane konkrétnych počtov tabliet, menštruácia, súčet dní s bolesťou hlavy – skrátka všetko, čo vášmu lekárovi pomôže, aby mohol liečbu čo najlepšie prispôsobiť práve vašim potrebám.

Môžete si ale stiahnuť tiež mobilnú aplikáciu, do ktorej môžete všetko zaznamenávať pomocou Vášho inteligentného telefónu – je k dispozícii na bezplatné stiahnutie na adrese www.migrena-kompas.sk/aplikacia-migrena-kompas/  alebo naskenováním tohto QR kódu:

Aplikácia umožňuje zaznamenať jednotlivé záchvaty, ich dĺžku a intenzitu a užité lieky. Okrem toho si môžete do kalendára aplikácie zaznamenávať svoju životosprávu a ako sa cítite. Vďaka aplikácii tak môžete lepšie porozumieť svojmu ochoreniu. Aplikácia bude slúžiť tiež ako pomocník pri rozhovore s ošetrujúcim neurológom, pri ktorom spoločne odhalíte možné spúšťače atakov a dohovoríte sa na vhodnej zmene životného štýlu.

Súvisiace články